Nowości

W związku z dużym zainteresowaniem "Sagą księżycową" M. Woolf. zapraszamy do wypożyczania kolejnych ...

Kiermasz książek

W ramach promocji czytelnictwa zapraszamy w dniach od 15.11.19 do 22.11.19 do biblioteki szkolnej na...

Nowości

Do naszej szkolnej biblioteki trafiły nowe książki. Są to:   Martyna Wojciechowska Zwierzaki ...

Zbiórka baterii

Także i w tym roku w naszej szkole prowadzona jest zbiórka zużytych baterii. Jeżeli posiada...

Cała Polska czyta dzieciom

Jak to już jest w zwyczaju nasza szkoła, także i w tym roku bierze udział w akcji "Cała Polska czy...

•Drukuj• •PDF•


W związku z dużym zainteresowaniem biblioteką uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej postanowiono, iż w tym roku uroczyste "pasowanie na czytelnika" odbędzie się 30 października 2014 roku. Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych i jego uwieńczeniem stało się przyjęcie klasy IA i IB w poczet czytelników naszej biblioteki. W uroczystość zaangażowali się uczniowie kl. IV i VI.

Przygotowali występ, w którym umęczone książki skarżyły się pani bibliotekarce na złe traktowanie ich przez dzieci, które je wypożyczyły. Pierwszoklasiści pomogli także wrócić postaciom z bajek do odpowiedniej książki. W tym celu musieli rozwiązać słowne zagadki i odgadnąć kogo odgrywają uczniowie. Nasi nowi czytelnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością bajek.
Po złożeniu uroczystej przysięgi w obecności rodziców, wychowawców i bibliotekarza zostali oficjalnie pasowani przez panią dyrektor na czytelników Biblioteki Zespołu Szkół w Wieszowie. Na pamiątkę otrzymali dyplomy i drobne upominki. Od tej chwili mogą już nie tylko korzystać z kącika czytelniczego w bibliotece, ale także wypożyczać książki do domu. Niektórzy uczniowie czytają już sami, innym pomogą lub poczytają rodzice. Cieszymy się na częstsze wizyty w bibliotece.

W bibliotece

harry-potter-i-insygnia-smierci.jpg

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Wtorek
18 Lutego 2020
Imieniny obchodzą
Albert, Alberta, Albertyna, Fryda,
Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa,
Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława,
Zuzanna, Zula

Do końca roku zostało 318 dni.
Zodiak: Wodnik

Ankieta

Jakie książki czytasz najczęściej?
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj214
mod_vvisit_counterTen tydzień1272
mod_vvisit_counterTen miesiąc14915
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc34724
mod_vvisit_counterWszystkich1519982

•Aktualnie•: •gości 10•, •
botów 2• •połączonych•
• You are here:•   StartWydarzeniaArchiwum 2014/2015Pasowanie na czytelnika
| + - | RTL - LTR

Polecamy

  • Panel1
  • Panel2
  • Panel3
  • Panel4
  • Panel5
  • Panel6
  • Panel7

Cytaty

 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.